PL  EN

ul. Św. Leonarda 1/27 25-311 Kielce

Rejestracja:
tel. (41) 249-55-11
kom. 604-29-27-29


Poradnik pacjenta

Biopsja aspiracyjna cienkoigłowa pod kontrolą USG (BAC)
Biopsja aspiracyjna cienkoigłowa pod kontrolą USG (BAC)

» więcej

Przewlekłe zapalenie krtani
Przewlekłe zapalenie krtani
Główną przyczyną jest długo trwające drażnienie delikatnej błony śluzowej krtani, a najczęstszymi czynnikami wywołującymi są palenie papierosów, długotrwały, nadmierny wysiłek głosowy...

» więcej

Ostre zapalenie krtani
Ostre zapalenie krtani z reguły jest wynikiem infekcji wirusowej i współistnieje z innymi objawami infekcji ? podwyższoną temperaturą, kaszlem, bólem gardła, czy nieżytem (katarem) nosa.

» więcej

Niedosłuch związany z wiekiem
Niedosłuch związany z wiekiem
w swojej czystej formie objawia się stopniowym, obustronnym osłabieniem słuchu u osób starszych,  które w przeszłości nie chorowały na uszy, ani nie były poddane czynnikom mogącym uszkadzać słuch (np. długotrwałemu działanie hałasu, czy wibracji).

» więcej

Wysiękowe zapalenie ucha środkowego
Wysiękowe zapalenie ucha środkowego objawia się niezbyt nasilonym niedosłuchem (najczęściej obustronnym) najczęściej bez bólu w uchu, czy innych objawów towarzyszących z reguły innym stanom zapalnym. 

» więcej

Woskowina
Woskowina (łac. Cerumen) jest wydzieliną produkowaną przez specjalne gruczoły znajdujące się w skórze przewodu słuchowego. Woskowina spełnia swoją pożyteczną rolę - nawilża, tatłuszcza przewód słuchowy czy absorbuje i skleja drobne cząstki kurzu i grudu przedostające się do ucha.

» więcej
Aktualności Poradnik pacjenta Kontakt Zespół Oferta O Nas
Copyright © NEOMED 2010 Mapa serwisu | Polityka prywatności | Współpraca
Wykonanie: Producer